ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10504543
*
nr 1050 4543
Spegel
+ konsol, empirestil, höjd: 195+ 33 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2016
kl 20:14:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 18:36:26
1
1.500 kr
22/8 20:05:35
2
1.100 kr
22/8 20:05:35
1
1.200 kr (Budbetjänt)
22/8 20:05:53
2
1.400 kr
22/8 20:05:53
1
1.500 kr (Budbetjänt)
22/8 20:06:10
2
Vinnande bud
22/8 20:06:32
3
1.800 kr
22/8 20:06:32
2
1.900 kr (Budbetjänt)
22/8 20:07:49
3
2.000 kr
22/8 20:07:49
2
(budbetjänt)
22/8 20:11:27
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1050 4543
Spegel
+ konsol, empirestil, höjd: 195+ 33 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 18:36:26 | 1 | 1.500 kr |
22/8 20:05:35 | 2 | 1.100 kr |
22/8 20:05:35 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
22/8 20:05:53 | 2 | 1.400 kr |
22/8 20:05:53 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
22/8 20:06:10 | 2 | Vinnande bud |
22/8 20:06:32 | 3 | 1.800 kr |
22/8 20:06:32 | 2 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
22/8 20:07:49 | 3 | 2.000 kr |
22/8 20:07:49 | 2 | (budbetjänt) |
22/8 20:11:27 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14